Jak probíhala tvorba loga pro tři školy

Tvorba loga

Z času na čas se stane, že si majitel, ředitel školy, nemocnice, nebo dokonce letecké společnosti neví rady jakou tvář, chcete-li, identitu, dát své firmě nebo instituci. V hlavě se vyrojí spousta nápadů, které nejdou utřídit, přemýšlíte nad konkurencí, jenže chcete mít něco lepšího, nápaditějšího, a tak se jako bezradná myš točíte stále dokola a nemůžete najít cestu ven. Jenže určitě znáte to přísloví „nouze je matka vynalézavosti“. Jak s tím vším souvisí tvorba loga? Čtěte dál a uvidíte

Jak to všechno začalo?

A tak mě jednou oslovila Fakultní základní a mateřská škola Barrandov a já se od začátku nemohla dočkat, až se úkolu zhostím. Zádrhel byl v tom, že bylo potřeba skloubit tři motivy do jednoho loga, aby vystihovalo tři pracoviště dohromady, a dokonce, aby byly jednotlivé charakteristiky zároveň oddělitelné a mohly fungovat nezávisle na hlavním logu. Barrandov…asi vás taky hned napadne film, což se vám může následně spojit i se splněnými sny. Tak chtěla jedna mateřská škola, aby ji vystihovalo logo listnatého stromu, druhá mateřská škola logo duhy a základní škola si vybrala motiv právě zmiňovaného snu. Tak jsem se pustila do práce, a vytvořila tři návrhy. Určitě už napjatě očekáváte, že vám prozradím jak tvorba loga probíhala. Pod obrázkem se vše dozvíte.

Tvorba loga - návrh
Tvorba loga - návrh
Tvorba loga pro školu - návrh

Co ty obrázky znamenají?

Ve dvou návrzích jsem sen vyjádřila symbolicky pomocí spirály. Spirála jako takový kruh života, nekonečná cesta do vlastního nitra, vývoje osobnosti a vědomí. Tento symbol je velmi komplexní a užívá se už od Paleolitu, je to snad ten nejrozšířenější tvar v přírodě (ulita, mušle, ucho, rohy, had, chobotnice, spirálovité druhy kapradí, hurikán atp.). Vtip je v tom, že snové symboly mohou mít zároveň několik jiných významů, i když si je neuvědomujeme okamžitě, a tak jsem si tento univerzální symbol vypůjčila a zakomponovala ho do svého díla. Zajímá vás, jak vypadala finální verze v barevném provedení po všech úpravách? Tak takhle akce s názvem „tvorba loga“ dopadla – Všichni spokojení.

logo - tvorba loga

Zaujal vás článek na téma tvorba loga? Nevíte si se svým logem rady a potřebujete popostrčit tím správným směrem nebo chcete, abych vám logo navrhla? Více informací nejdete tady. Případně si můžete prohlédnout další moje práce publikované na Facebooku nebo Instagramu.

Možná vás už také nebaví neustálé zjednodušování logotypů, které způsobuje, že vypadá spousta společností takřka identicky. Chcete mít logo, které vás vystihuje, je poutavé po vizuální stránce a zároveň ho nikdo jiný nemá? Napište mi a domluvíme se.