Safari a mořský svět

Nástěnná malba

Před nedávnem mě kontaktovala zákaznice Katka s prosbou o radu. Prý by byla ráda, abych pro jejího syna namalovala obrázky do dětského pokoje, protože zdi zejí prázdnotou. Jelikož jsem to k ní neměla daleko, slíbila jsem, že se zastavím, podívám se na prostory a něco společně vymyslíme. A tak jsem se vydala na místo, kde měla vzniknout další nástěnná malba.

Po příchodu jsme to viděly obě jasně. Proč dávat tapetu s pár zvířátky, měla by to být nástěnná malba, a to na míru. Takže jako plátno posloužila tentokrát celá stěna a Katka nápad nadšeně uvítala.

Protože šlo o dětský pokojík, domluvily jsme se na tom, že musí být motiv veselý. Katka se nemohla rozhodnout, jestli by byl lepší mořský svět, vláčky a domečky, zvířata z našich končin nebo spíš nějaká ta divočina. Prozradila mi, že tam hlavně musí být opičky, jaké má sama ráda zvířata a od toho se vlastně odvíjel celý nápad směrem dopředu. V návrhu začaly vznikat liány, namalovala jsem opičku, která sedí na zárubni a postupně dotvářela safari souběžně s mořským světem. A to tak, aby vše působilo hravě a zábavně, což s tímto tématem šlo jako po másle. Mým záměrem především bylo, aby její syn mohl mít přehled, mohli se spolu učit názvy zvířat, počítat je před spaním, nebál se, a to dokonce ani pavouků. Přírodovědci snad prominou. Využila jsem v součtu 2 zdi ze 4 a výsledek můžete vidět níže.  

Odpovědi na otázky, které vás můžou napadnout

Jak dlouho to celé trvalo?
Když nepočítám návrh jednotlivých zvířat v digitální podobě, které jsme se zákaznicí nejprve prokonzultovaly, tak tato nástěnná malba, resp. její tvorba trvala přibližně 150 hodin.

Jak je nástěnná malba velká?
Jako prostor pro malbu mi byly určeny 2 stěny ze 4. Větší stěna měla rozměr přibližně 440 cm x 250 cm, ta menší potom asi 139 cm x 250 cm.

Jakou technikou byly tyto obrazy na zeď vytvořeny?
Nástěnná malba byla vytvořena akrylovou barvou (Umton) a při práci jsem používala  štětce různých velikostí. Na některé kontury a nejjemnější detaily potom fixy na akrylové bázi zn. Molotow.

Kolik barvy bylo spotřebováno?
Na celou malbu jsem spotřebovala přibližně 3 x 500 ml a 9 x 100 ml akrylové barvy.

Byla stěna, na kterou se malovalo nějak speciálně upravena?
Bylo čerstvě vymalováno a byla použita sádrová omítka. K tomu lze říci, že i cementová omítka je kompatibilní s akrylem, je ale důležité, aby vrstva omítky nebyla moc uhlazená, jinak bude mezi barvou a omítkou malá přilnavost a mohlo by docházet k odpadávání barvy.

Pokud máte zájem o zhotovení nástěnné malby, klikněte sem. Případně si můžete prohlédnout další moje práce publikované na Facebooku nebo Instagramu.

Zaujala Vás nástěnná malba? Chcete si takhle nechat vyzdobit interiér Vašeho bytu nebo kanceláře? Mám pro Vás návrh – napište mi a něco spolu vymyslíme.